Téli madárvédelem iskolánkban - 2016. január 26.

Ökoiskolai és Madárbarát iskola címünkhöz méltóan minden télen komoly gondot fordítunk a téli madárvédelemre a cecei iskolában, ahol közel egy hektáros területen rengeteg fa és cserje található- a madarak nagy örömére. Az idei év madáretető készítő felhívására is közel negyvenen jelentkeztek, akik szebbnél szebb alkotásokat készítettek az itt telelő énekes madarak számára. Sokaknak az is eszébe jutott, hogy a madáretetők eleség nélkül nem sokat érnek, így több szülő napraforgót, búzát és egyéb madáretetőbe valót is küldött az etetővel együtt. A felhívásnál fontos kritérium volt, hogy a madáretetők természetes anyagból készüljenek, hogy minél jobban illeszkedjenek a természetes környezetbe. Minden ügyes kezű madárbarát diákunk ajándékban részesült és fotója felkerül az iskola honlapjára is. A madáretetőket közösen fogjuk kihelyezni iskolánk parkjában, ahol a madarak már nagyon várják!