Megemlékezés - 2016. március 16.

A hosszú hétvégére való tekintettel már március 11-én, pénteken megtartották a megemlékezést a forradalom és szabadságharc hőseiről a Cecei Általános Iskolában. A Művelődési Házban Király László igazgató úr megemlékező beszédében felidézte a forradalom hőseinek szerepét és a ránk hagyott örökség felelősségének súlyát is kihangsúlyozta. Az ünnepi beszédet a 6. a és b osztály diákjainak ünnepi műsora követte, amit Balázsné Aranyos Judit és Borosné Asbóth Ilona osztályfőnökök állítottak össze és hoztak létre a diákok közreműködésével. A műsor nagy sikert aratott.

Az ünneplés a községi rendezvénnyel zárult, ami március 15-én, kedden, hagyományosan a fáklyás felvonulással kezdődött, majd a Művelődési Házban az ünnepi műsorral folytatódott, ahol Fazekas Gábor polgármester mondott beszédet. Az iskolások ezen az alkalmon is előadták dramatikus műsorukat, majd a Petőfi Emléktáblánál zajlott le a koszorúzás, ahol a község elöljárói, a köznevelési intézmények vezetői és az egyházak képviselői helyezték el emlékező koszorújukat.