Sporthírek a Diákolimpiáról - 2016. április 18.

Április 08.-án és 15.-én került sor az atlétika Diákolimpia körzeti fordulójának megrendezésére Sárbogárdon a Mészöly Géza Általános Iskolában.

Nagy lelkesedéssel készültek diákjaink erre a versenyre is.

Két korcsoportban nevezett be az iskola erre a népszerű sportágra. III. és IV. korcsoportban indulhattak legjobbjaink versenyezni.

Mindkét korcsoportban 7-7 diák indult egyéni számokban.

Nagyon sok ügyes diák érkezett a versenyre a körzet iskoláiból, mindannyian reménykedve abban, hogy a sok remek mozgású ellenfél közül minél többet maga mögé utasíthat, esetleg dobogós helyet is sikerül elérnie.

A cecei versenyzők is hasonló célokkal és motivációval indultak neki.

Minden diák megküzdött az eredményért, kihozva magából legjobb teljesítményét.

A cecei gyerekeknek különösen jól sikerült mindkét versenynap, szép eredményeket produkáltak.

III. korcsoportban indultak egyéniben: Sebestyén Dominika, Csányi Árpád, Lehota Eszter, Sohonyai Gyula, Kovács Zoltán, Szabó Dániel, Csorján Adrián

Mindannyian derekasan küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye.

A 7 diákból 4 éremmel tért haza! A verseny mérlege: 1 arany, 3 ezüst, 3 bronz

Csányi Árpád volt a legsikeresebb versenyző: 1. hely. magasugrás, 2. hely. 60 m-es futás, 3. hely. távolugrás, 3. hely. kislabda hajítás.

Sohonyai Gyula 2 ezüstérmet szerzett magasugrásban és kislabda hajításban, valamint 1-1 bronzéremmel gazdagított minket Lehota Eszter távolugrásban és Kovács Zoltán magasugrásban.

A IV. korcsoportos diákjaink még ezt is felülmúlták egy héttel később!

Ebben a korcsoportban Pajor Fanni, Németh Attila, Puskás László, Skopál Ádám, Potyondi Zoltán, Mészáros Tamás és Tábori Alex küzdöttek az egyéni számokban a legjobb helyezésekért.

A mérleg: 3 arany, 2 ezüst és 1 bronzérem!

Puskás László 69 méterrel megnyerte a kislabda hajítást, de emellett sikerült a súlylökésben is elcsípnie a 2. helyet!

Németh Attila magasugrásban bizonyult a legjobbnak, de távolugrásban is megszerezte az előkelő 2. helyet az ugyancsak cecei diák Skopál Ádám mögött, aki 4,95 méterrel lett az első!

Tetézte örömünket, hogy Pajor Fanni magabiztosan nyerte 800 m-es futamát, bár ez az időeredmény így is csak a bronzéremhez volt elegendő, amire szintén nagyon büszkék vagyunk!

Gratulálunk minden diákunknak, a 4 megyei döntőbe jutott versenyzőnknek pedig sikeres felkészülést kívánunk!

Borosné Asbóth Ilona testnevelő