Happy Víz hét - 2016. május 10.

Az idei évben hetedik alkalommal csatlakoztunk az Országos Élelmezés és Táplálkozástudományi Intézet által kezdeményezett „Happy Víz Programhoz”, ami az ivóvíz jelentőségét és a vízivás fontosságát próbálja a társadalom felé közvetíteni. A program legfontosabb célközönsége a diákság, amelynek szemléletformáláshoz szeretne hozzájárulni a program. Ezért is csatlakozik több éve már a kezdeményezéshez intézményünk. A program keretében buzdítjuk a gyerekeket, hogy több vizet igyanak és miél inkább mellőzzék táplálkozásukból a cukros és szénsavas üdítőket. De felhívjuk a figyelmet az élő vizeink védelmének fontosságára is. Régi vágyunk vált valóra azzal, hogy a Cecei Iskoláért Közalapítvány és két szülő, Pajor Tibor és Jákob István jóvoltából az aulában is lehet már ivóvizet „vételezni” a fali vízvételi helyről. Nem csak egy hagyományos falikutat hoztunk létre, hanem beszereltünk egy víztisztító berendezést is, amely még jobb minőségű ivóvizet állít elő diákjaink számára. A program keretében megrendezett Vízbüfében már ezt az ivóvizet kínálták tanulóinknak a tanítónénik. Programunk sikeréhez köszöntet szeretnénk mondani a kivitelezésben önzetlenül segítő szülőknek, illetve az alapítvány közel 70.000 forintos támogatásának!