Diákolimpia döntő - 2016. május 25.

Diákok az atlétika megyei diákolimpia döntőjében!

Iskolánk rendszeres résztvevője a térségi diákolimpiai versenyeknek, ahol a legeredményesebb diákjaink közül 4-en jutottak be a megyei atlétikai döntőbe! Nagy elszántsággal indultunk útnak azzal a célkitűzéssel, hogy mindenki próbálja meg teljesíteni az eddigi legjobb eredményét. Ez ugyan nem mindenkinek sikerült, de nagyon szépen szerepeltünk. Puskás Laci a IV. korcsoportban huszon’ pár centivel maradt le a dobogóról, de a körülményeket tekintve ez érthető volt, ugyanis akkora szél volt, hogy az első is csak 57 métert tudott dobni ellenszélben, a lányoknál pedig hátszélben 54 méterrel nyert az első! Összehasonlításként Laci eddigi mért legjobbja 69 méter volt. Súlylökésben bejutva a döntőbe 6. helyezett lett. Skopál Ádám távolugrásban nagyon szimpatikus hozzáállással bronzérmes lett eddigi legjobb eredményével 5,17 méterrel. Németh Attila is dobogós lett magasugrásban az eső ellenére is, hiszen ez eléggé zavarta a versenyzőket. Csányi Árpád a III. korcsoportban 60 m-es futásban bejutott a döntőbe, de sajnos lemaradt róla a magasugrás miatt! Egy időben zajlott a döntő a magasugrással, ki kellett volna szállni arra az időre az ugrásból, de ezt a kockázatot nem vállaltuk. Megérte, mert magasugrásban megszerezte az ezüst érmet , igaz nem a legjobb eredményével!

Nagyon büszkék vagyunk a fiúkra!

Borosné Asbóth Ilona felkészítő pedagógus