„Nem vagyunk mi kispályások!” - 2016. május 25.

A Cecei Általános Iskola 3. b osztálya igazán sportos osztály az osztályfőnökkel, Földi Józsefné Klárival és a napközis nevelőjükkel, Sebestyén Évával együtt. Ennek ékes tanújelét adták azzal is, hogy a „Nem vagyunk mi kispályások!” pályázati felhívásra, mellyel az EB-re készülő magyar válogatottat biztatták, rögtön elkezdtek készülni. Szabó László, mint apuka, vidám biztató nótát is írt számukra, amit nagy-nagy lelkesedéssel adtak elő és készítettek belőle szurkolói videót Király Nóra, Újbuda alpolgármestere felhívására. A népi ruhába öltözött lányokat, a nemzeti színű mezbe öltözött fiatalemberek támogatták az előadásban, ami annyira megtetszett az alpolgármester asszonynak és csapatának, hogy a cecei diákok meghívást kaptak május 22-én, vasárnap az I. Újbudai Focimajálisra Budapestre, ahova a szülők és Dr. Marinka Nikolett jegyzőasszony is elkísérték őket.

A focimajálison aztán kedvükre focizhattak, sok-sok hírességgel találkozhattak és ott is előadhatták a biztató előadásukat a Kamaraerdei Ifjúsági Park nagyszínpadán. A színes és mozgalmas nap végén élményekkel és ajándékokkal gazdagodva, többek között érmekkel és egy kupával is, térhettek haza, azzal a biztos tudattal, hogy Ők mindent megtettek a válogatott biztatásának érdekében, most már a labdarúgókon van a sor! Hajrá magyarok!

Szabóné Várady Katalin, igh.