Nemzeti összetartozás napja - 2016. június 7.

A 7. a és b osztályosok HATÁRTALANUL kirándulása az idei évben a Dél-Erdélyben és a Délvidéken valósult meg, ahol magyar lakta településekre látogattak el. Az itthon maradók szintén megemlékeztek a Nemzeti Összetartozás napjáról. Minden osztályban megtekintették az iskola aulájában készített kiállítást, meséket hallgattak az elcsatolt területekről, képeket nézegettek az interaktív táblán, majd elmentek a magyar hősi emlékműhöz, ahol virágokat helyeztek el. Az intézmény pedagógusai minden évben igyekeznek méltón megemlékezni Trianon következményeiről és az életkori sajátosságokat figyelembe véve ismeretekhez juttatni a diákokat az akkori események ránk gyakorolt hatásairól. A kirándulásról hazaérkező diákok témanapot tartottak, amelybe beépítették a külhoni utazás tapasztalatait is.