Vendégünk volt Szabián Norbert - 2016. június 7.

A Cecei Általános Iskola Sulimpia projektjének egyik vendége volt június 7-én, kedden 14 órától Szabián Norbert sportlövő, aki a riói olimpiára készülve még szakított időt arra, hogy feleségének, Fekete Zsuzsannának a szülőfalujába ellátogasson és tartson egy rövid beszámolót a cecei gyerekeknek. Nagy örömmel fogadtuk Norbertet, Zsuzsikát és kisfiúkat Leventét, akik ellátogattak hozzánk. Norbert elmesélte az érdeklődő fiataloknak, hogy miként is kezdte sportlövő pályafutását, hogyan készül fel egy-egy versenyre, milyen sokat utazik és azt is, hogy milyen részei vannak egy ilyen versenynek. A jelenleg Budapest környékén élő sportoló ezután bemutatta a puskáját is, amit a gyerekek előtt szerelt össze. Elmondta, hogy milyen részekből áll egy ilyen fegyver és azt is bemutatta, hogy milyen testhelyzetben versenyez. Ezután a diákok kérdéseire is válaszokat adott, amit a gyerekek egy Hajrá Norbi! biztatással háláltak meg.

Nagyon köszönjük Szabián Norbertnek és családjának, hogy ellátogattak hozzánk és segítettek abban, hogy diákjainkat a sport szeretetére és a kitartásra ösztönözzük és egyben sok sikert kívánunk neki a XXXI. nyári olimpián!