Sulimpia és Gyermeknap - 2016. június 21.

4 év várakozás után a Cecei Általános Iskolában újra megrendezésre került a II. Sulimpia, vagyis a mi sulink olimpiája! A nyári, Rio de Janeiroban megrendezésre kerülő olimpia tiszteletére iskolánk tanulói is összemérték tudásukat különböző sportágakban, illetve az olimpiák történetéről is sok ismerettel gazdagodhattak az elmúlt 4 hét során. A projekt zárására június 13-án került sor, amely az idei Gyermeknappal összevonva még élménydúsabbá, aktívabbá varázsolta ezt a napot. A projekt záró reggel 8.00-kor kezdődött a TE IS csapat zenés bemelegítőjével. Ezután vette kezdetét a Sulimpiai játékok, amely során 60m futásban, gátfutásban, távolugrásban, magasugrásban, ugrálókötélhajtásban és medicinlabda hajításban mérték össze erejüket diákjaink. 10.00-kor megérkezett olimpikon sztárvendégünk, Deli Rita olimpiai ezüstérmes kézilabdázó aki kedvesen köszöntötte diákjainkat és mesélt sportolói pályafutásáról és olimpiai élményeiről. Ezután következtek a gyermeknapi ügyességi játékok - célbalövés, lepényevés, kosárradobás, ugrálókötelezés, húzódzkodás, tolódzkodás, roller akadálypálya – amelyek teljesítéséért pontokat lehetett gyűjteni, amelyekért ajándékokat választhattak a gyerekek. Szintén ekkor került sor a Sulimpiai Kézilabda és Labdarúgó Torna döntőire is. A projektet a szerdai eredményhirdetés zárta. A sulimpiai dobogón álló gyerekek örömtől sugárzó arca jelezte a szervezők felé, hogy megérte a sok fáradozás a programok megszervezéséért.