A 8. évfolyam utolsó napjai… - 2016. június 21.

Iskolánk hagyományai szerint a végzős évfolyam az utolsó tanítási napokon búcsúzik el az iskolától, a diáktársaktól és a pedagógusoktól. A búcsúzás kezdetét a nagy sikerű műsoros előadás jelentette, amelyre még május végén került sor és amelynek bevételéből alapozták meg az Dunakanyarban megvalósult év végi kirándulásukat. Június 13-án, hétfő délután meghitt hangulatban búcsúzkodtak tanáraiktól a bankett alkalmából, ahol finom vacsorával vendégelték meg oktatóikat. A vacsora után egy fergeteges hangulatú táncos-zenés estet tartottak az iskola aulájában. A hagyományokhoz híven, kedden este szerenáddal keresték fel tanáraikat, akik vendégül látták a végzősöket, a kísérő szülőket, osztályfőnököket. Szerdán reggel egy kicsit megfordult a világ az iskola udvarán, hiszen a cifra ballagás során a végzősök ötletes jelmezekbe beöltözve, vidáman játszottak egy utolsót a többi diáktársukkal. Június 25-én, szombaton 9.00 órai kezdettel a ballagási ünnepéllyel zárul az eseménysorozat, amellyel búcsút intenek azoknak a falaknak, amelyek az elmúlt nyolc évben meghatározták mindennapjaikat.