Napközis Erzsébet-tábor - 2016. július 13.

Első alkalommal került megrendezésre a Cecei Általános Iskola falain belül Napközis Erzsébet-tábor 2016. július 4-8. között. A tábor tematikája arra épült, hogy a 2015. szeptembertől működő gyermek aerobic csoport tagjai a tanév után is együtt lehessenek, gyakoroljanak, illetve új ismereteket is el tudjanak sajátítani. Ennek megfelelően a bevont diákok rengeteget sportoltak, táncoltak, de emellett volt idő beszélgetni, közösséget építeni, kézműveskedni, kirándulni és természetesen rengeteget nevetni. A programok között szerepelt egy kirándulás is, amelynek keretében ellátogattunk a Tamási Vadasparkba, ahol őzeket etettünk és simogattunk, illetve a Simontornyai Várban múzeumpedagógiai órán vettünk részt, amely során „felépítettük” a várat, középkori táncot jártunk és énekeltünk. A tábor utolsó napján bemutattuk tánc előadásunkat a szülőknek, amire egész héten lelkesen készültünk, illetve a heti élményekről készített filmet tekintettük meg közösen. Zárásként mindenki felengedett a levegőbe egy lufit az üzenetével, ezzel is emléket állítva az elmúlt hét eseményeinek, amik csak a léggömbökkel repülnek el, de a szívünkben örökké élni fognak. A tábor megvalósítására az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány 457.200 Ft vissza nem térítendő támogatást nyújtott. Ez lehetővé tette, hogy a programokba hátrányos helyzetű gyermekeket is bevonjunk! Ez az egy hét felejthetetlen élményeket nyújtott az itt táborozó 20 kisgyermek számára, akik különböző évfolyamról és osztályból jöttek, különböző szociális háttérrel rendelkeznek, de a hét végére igazi csapattá kovácsolódtak.

Fábián Enikő és Kaczné Lajtos Judit