Magyar Népdal napja - 2016. szeptember 21.

2016. szeptember 10-11-én harmadik alkalommal rendezték meg Martonvásáron a Magyar népdal napja elnevezésű rendezvényt, melyen az idei évben 300 Fejér megyei éneklő diák- köztük a mi iskolánk énekkaros tanulói – is aktív résztvevője lehetett a programnak.

A vasárnap délelőtt színpadra álló 300 gyermek közösen énekelt egy fejér megyei és egy moldvai népdalcsokrot. A közös éneklés óriási sikert aratott, a közönség hatalmas tapssal jutalmazta a kórust.

A bemutató itt nem ért véget. Délután, Székesfehérváron különböző helyszíneken, kisebb csoportokban énekelve csalogatták az érdeklődőket a gyerekek a nagy közös éneklésre. A Városház téren felhangzott énekszót vastaps jutalmazta.

A sok munka, felkészülés meghozta gyümölcsét. Mindenki számára élmény volt részese lenni és hallani a gyerekeket, hiszen nem mindennapos, hogy ennyien dalolunk egyszerre.

A martonvásári előadás teljes felvétele megtekinthető a következő linken: www.facebook.com/magyarnepdalnapja/videos/194123327666095/

Tornócziné Bondor Csilla énekkar vezető