Író-olvasó találkozó a Cecei Könyvtárban - 2016. október 11.

Az Országos Könyvtári Napok keretében író-olvasó találkozóra került sor a cecei Községi Könyvtárban 2016 október 5-én, melynek meghívott vendége Nógrádi Gábor író volt. A cecei általános iskola 25 diákja csillogó szemmel hallgatta az író úr szavait életről, írásról, munkáról, az irodalmi alkotás rejtelmeiről.

Hamar elröpült ez az óra, a kérdések megsokasodtak, mert a jelenlevő diákok bizony kíváncsi olvasók... Élmény volt a javából, melynek megvalósulásához hozzájárult a Székesfehérvári Vörösmarty Mihály Könyvtár is. Köszönet érte. Remélhetően beivódik a gyermeklelkekbe ez az októberi délelőtt, és minél többen emelik le a polcokról Nógrádi Gábor könyveit... A betű ünnepe volt, magvas gondolatok délelőttje, mert olvasó gyerekből lesz gondolkodó felnőtt.

Sárvári Ilona könyvtáros