Megemlékezés az aradi vértanúkról - 2016. október 11.

Az elmúlt évek hagyományát követve 2016. október 6-án, a Nemzeti Gyásznapon emlékeztünk meg az 1848-49-es forradalom mártírjairól. Délelőtt 11 órától szerveztük meg a Cecei Általános Iskola tornatermében a megemlékezést, tekintettel a rossz időjárási viszonyokra. Mint minden évben, így idén is a mindenkori 5. évfolyam feladata volt, hogy egy megemlékező műsor keretében elevenítsék fel a szomorú évfordulót. Az 5. a és b osztályosok Tornócziné Bondor Csilla és Horváthné Sohár Eszter osztályfőnökök vezetésével idézték fel a korszak hangulatát, az események szomorú sorozatát. Műsorukban a diákok méltóképpen mutatták be az életüket feláldozó tábornokok és katonai vezetők Aradig vezető sorsát, a megtorlás szörnyűségeit.