Színházlátogatás Budapesten - 2016. november 9.

A Cecei Általános Iskola diákjai október utolsó vasárnapján a budapesti Új Színházba utazhattak el kísérő tanáraikkal. Az utazást a településen üzemanyagtöltő állomást üzemeltető Metalelektro Kft. tulajdonosa finanszírozta, aki már több hasonló felajánlással is támogatta az intézményt. Az Országjáró Mátyás király című előadáson olyan diákok vehettek részt, akik tehetségükkel-szorgalmukkal kiérdemelték ezt a megtiszteltetést. A délelőtt 11 órakor kezdődő előadásra a gyerekek és kísérőik nagy izgalommal készültek, hiszen volt közöttük olyan diák, aki még nem vett részt ilyen kulturális eseményen. A színházba érve mindenki igyekezett elfoglalni a helyét a nagyon hangulatos színházteremben, amely pazar rálátás biztosított a színpadra. A két részből álló zenés darab a korunk technikai vívmányait is kihasználva mutatta be Mátyás király uralkodásának egy – egy lényeges epizódját, amelyek tanulsága napjainkban is igen helytálló. A gyerekek és a pedagógusok számára is maradandó élményt nyújtott az előadás. Nagyon jól szórakoztunk, tartalmasan töltöttük el a hét utolsó napját. Köszönjük az támogatói felajánlást!

Csajtainé Szabó Ágnes