Október 23-i ünnepség - 2016. november 9.

Október 21-én, pénteken 11 órától emlékeztek az 1956-os hősökre a Cecei Általános Iskolában. A Művelődési Házban megrendezett ünnepséget Király László igazgató úr nyitotta meg beszédével, amit a 7. évfolyamosok műsora követett. Balázsné Aranyos Judit és Borosné Asbóth Ilona osztályfőnökök az idei évben egy eseményeket felidéző zenés-táncos műsorral készültek, aminek külön érdekessége volt a rádióadások felelevenítése korhű készülékek kihelyezésével. Műsoruk nagy sikert aratott a diáktársak körében.

Az iskola tanulói részt vettek a községi ünnepségen is, ahol Fazekas Gábor polgármester köszöntötte Móré Imrét, az ünnepség szónokát, aki saját érzéseiről és emlékeiről is beszélt a népes hallgatóságnak. A beszédet követően a község lakóinak is előadták a 7. évfolyamosok az ünnepi műsort, amit a kopjafa megkoszorúzása követett a Művelődési Ház előtti téren.

Köszönjük diákjainknak és az őket felkészítő pedagógusoknak a sok munkát, amivel az ünneplés hangulatát ilyen szépen megerősítették!