„ŐSZI ERZSÉBET NAPKÖZI” - 2016. november 16.

Az őszi szünetben a Cecei Általános Iskola 7. évfolyamának Erzsébet-tábor programot állítottak össze osztályfőnökeik, Balázsné Aranyos Judit és Borosné Asbóth Ilona. A sikeres nyári program mintájára az őszi szünet 3 munkanapjára kellett, napközi jelleggel, napi négy étkezéssel tábort szervezni a bevont diákoknak. 30 tanuló töltötte együtt a 3 napot, amely tele volt színvonalas eseményekkel. Az első nap a sport, a mozgás jegyében telt. A bőséges reggeli után az iskola tornatermében sorversenyeket, játékos vetélkedőket bonyolítottak, majd a cecei sportpályára vonultak, ahol több társuknak szurkoltak a serdülő labdarúgó bajnokság keretében megrendezett focimeccsen. A helyi vendéglőben elfogyasztott ebéd után túrázni indultak a település külterületére 2 csoportban és 2 útvonalon. Az egyik csoport kerékpárral, a másik gyalogosan ismerkedett az őszi táj szépségeivel. A második napon autóbuszos kiránduláson vettek részt a diákok Tamásiban, ahol egy gyalogtúra keretében felkeresték a Vadasparkot, majd délután a Termálfürdő kellemes szolgáltatásait vehették igénybe. A programsorozat zárónapján a fővárosba utazott a csapat, ahol egy egész napos elfoglaltságot biztosított számukra a világörökség részét képező Budai Várnegyed. Ennek során egy történelmi séta keretében ismerkedtek a történelmi épületekkel, majd megtekintették a Magyarság Házában található „Mi magyarok” című interaktív kiállítást. A programok megvalósításához az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány 330.000 forintos vissza nem térítendő támogatást biztosított.

Balázsné Aranyos Judit