„Móra-Hétvezér” verseny - 2016. november 29.

Immár 20. éve rendezik meg Székesfehérváron a budapesti Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó Zrt. és a székesfehérvári Hétvezér Általános Iskola közös olvasási versenyét 4. évfolyamosoknak. Az idei évben Erich Kastner: Május 35 című regényét kellett elolvasniuk a diákoknak és nagyon aprólékosan felkészülni az olvasottakból. Az idei versenyre november 24-én, csütörtökön került sor, ahol 31 három fős csapat mérte össze a tudását. Ebből 3 csapat utazott Cecéről. Igazán büszkék lehetünk a diákjainkra, akik sok munkával készültek fel erre a vetélkedésre, és a középmezőnyben végeztek. Az elméleti ismeretek mellett sportos feladatokat is kaptak a versenyzők, akik egy akadályverseny keretében mérték össze tudásukat. A csapatok tagjai a következők voltak: Baumann Dóra, Csányi Kitti, Horváth Gergely, Kiss Máté, Somogyi Kornél, Török Dorina, Varga Botond, Varga Janka, Várady- Szabó László. Felkészítő tanáraik Szabóné Várady Katalin és Földi Józsefné nagyon büszkék voltak rájuk és köszönik a sok munkát, amit a cél érdekében megtettek!