Adventi gyertyagyújtás - 2016. november 29.

Az előző évek hagyományát követve az idei évben is megszervezték a diákoknak az adventi gyertyagyújtást a cecei iskolában. Sohárné Bali Mária tanárnő a helyi Diákönkormányzat vezetője elkészítette a szép adventi koszorút, amit a diákok nagy élvezettel nézegettek. Szabóné Várady Katalin igazgatóhelyettes néhány szóban emlékeztette a fiatalokat az ünnep, a várakozás mélyebb tartalmára, a valódi értékekre és igyekezett az elkövetkező időszak valódi érzéseit előtérbe helyezni a csillogással szemben.

Ezután meggyújtották az első adventi gyertyát, majd közösen elénekelték az Ég a gyertya ég című gyermekdal adventi változatának első versszakát, ami természetesen az idő múlásával, a gyertyák számának növelésével egyre több versszakúvá válik majd hetente.

Ezt kívánják maguknak és másoknak is advent idejére a cecei diákok és pedagógusok egyaránt:

Ég a gyertya, ég,
el ne aludjék,