November végéi kirándulás - 2016. december 6.

A Cecei Általános Iskola 5.a osztályos tanulói november 28-án, hétfő délelőtt rendhagyó órán jártak Tamásiban, az Eszter Sóbarlangban. A látogatás során a diákok megismerkedtek a só gyógyító erejével, valamint az egyedülálló barlang berendezéseivel. Az élményeket fogadják szeretettel az 5. a osztályos tanulók tollából: Hétfő reggel 7.30-kor indultunk a cecei vasútállomásról járatos busszal Tolnanémediig utaztunk. Ott pár perces várakozás után átszálltunk a Tamási járatra. A végállomásig tudtunk utazni, majd 5 perces séta után már várt is bennünket osztályfőnökünk édesanyja, és bevezetett minket a só rejtelmeibe. Sok érdekességet láttunk, pl. a kivilágított só téglákat, a párásítót, a somokozót. Nagyon érdekes volt számunkra, hogy mennyi különböző helyről hozták ide a sót, és hogy milyen jó, tiszta ott a levegő. 45 perces tanórának számított az ott tartózkodásunk, addig gyógyulhattunk. Azután Eszter nénivel rajzoltunk a sóban, hó angyal helyett só angyalt, végül ajándékot is kaptunk, így mindig emlékezhetünk erre a szép napra. Hazafelé kicsit kalandosan jutottunk vissza az iskolába, de nagyon örültünk, hogy elmehettünk, köszönjük szépen a felajánlást, remekül éreztük magunkat. Reméljük, máskor is lesz ilyen kirándulásunk!

Horváthné Sohár Eszter
5.a osztályfőnök