Újraélesztési gyakorlat - 2016. december 12.

2016. december 8-án, csütörtökön újraélesztési gyakorlatot hajtottak végre a 7. és 8. évfolyamos diákok Tóth Rajnald és Vas Tibor vezetésével, útmutatásával. A diákok először egy videó filmen ismerték meg a segítségnyújtás fontosságát, majd a gyakorlatban is kipróbálhatták, hogy mik a teendők, ha olyan embert látnak, akik segítségre szorulnak. A diákok nagy igyekezettel és kellő komolysággal gyakoroltak, az Ambu San babán mindenki kipróbálta a szívmasszázs technikáját is. Reméljük megértették, hogy a segítségnyújtás életeket menthet.

Köszönjük az Országos Mentőszolgálat Sárbogárdi mentőállomása munkatársainak, hogy ellátogattak hozzánk és a gyakorlatban is bemutatták, hogy mire is kell odafigyelnünk, ha másokon segíteni szeretnénk.

Szabóné Várady Katalin, igh