Gyermekszínház Sárbogárdon - 2019. április 3.

A Cecei Általános Iskolában már évek óta hagyománnyá vált a színházak látogatása, mely biztosítja a tanulók kulturális szórakozását. A 2018-2019-es tanévben az 1-2. osztályos tanulók bérletet váltottak a sárbogárdi József Attila Művelődési ház gyermekszínházi előadásaira. Az első alkalom 2018. november 20-án valósult meg, amikor az Alma együttes szórakoztatta a gyerekeket. A tanulók velük együtt táncoltak énekeltek, mulattak. Ezt követően három színdarabot tekintettek meg a gyermekek. Az első színdarabot december 18-án karácsony előtt néztük meg, melynek címe a Jegesmaci és barátai volt. A látványos, szokatlan, nagyméretű bábokkal előadott darabot a gyerekek imádták. Két kíváncsi pingvin hosszú vándorútja tárult a szemünk elé, akik az útjuk során barátokra leltek, új ismereteket tanultak meg, majd találkoztak a hatalmas jegesmedvével, akivel életre szóló barátságot kötöttek. 2019. február 26-án egy modern előadás részesei voltunk. Az ANN-DROID nevezetű színdarab a digitális technika segítségével készült el: vetítővászon, okoslabda, drón, LED-ruha színesítette ezt a mesevilágot, melyet az alkotók elképzeltek. A kis közönséget elvarázsolta az effajta látványosság, bár néhányuk az egyes elsötétült részeknél félve kapaszkodtak a pedagógusok karjaiba. Az utolsó előadást, a Harisnyás Pippit április 2-án tekintettük meg. A gyerekek sokszor kacagásban törtek ki ezen a mulatságos és gyermekbarát történeten.

A színdarabok az Ametiszt Bábszínház, a Fogi Színház és Bandart Társulat jóvoltából kerültek a kis nézőközönség elé.

A diákok nagyon élvezték ezeket a színdarabokat, így kíváncsian várjuk a következő évad előadásait!