Tanulmányi és sportversenyek - 2019. április 10.

Megindultak a tavaszi iskolai versenyek, amelyeken iskolánk diákjai hagyományosan képviselik intézményünket. Ennek keretében sikeresen szerepeltek diákjaink a Fejér Megyei Önkormányzat által meghirdetett „A mi fejér-megyei Kincsesládánk” című levelezős versenyen, ahol iskolánk 6. évfolyamos tanulói két csapattal versenyeztek. A vajtai diákokból álló „Zichyek” és a cecei „Dinnyések” csapat sok tudással gyarapodott megyénkről a megmérettetés során. A Zrínyi Ilona matematika verseny járási fordulóján 18 diákunk képviselte iskolánkat a Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskolában. Diákjaink közül a legjobb eredményt Dömők Róbert érte el a sajátkorosztályába, amely teljesítményért ajándékkönyvet vehetett át. A Víz világnapi versenyen Székesfehérváron két csapatunk szerepelt. A 8. évfolyamos diákok a helyi természettudományos szakkör tagjai, akik a versenyen nagyszerűen tudták kamatoztatni a foglalkozásokon megszerzett tudásukat. Előszálláson a Cece 34 nevű csapat II. helyezést ért el a körzeti matekversenyen. A csapatot 3. és 4 évfolyamos lányok alkották. A Bendegúz Kis-nyelvész egyéni verseny megyei döntőjén Pajor Lili 8. évfolyamos és Pajor Petra 4. évfolyamos tanulóink szerepeltek eredményesen. A tanulmányi versenyek mellett sport versengések sem hiányoztak az elmúlt időszak palettájáról. A 2019. évi labdarúgó Diákolimpia körzeti versenyeinek hagyományosan a Cecei Sportpálya ad otthont. Ez az idei évben sem történt másként, amely keretében a II., III., IV. korcsoport is itt mérte össze tudását. Mindhárom napon szép időben, remek körülmények között versenyezhettek a csapatok. A III. és IV. korcsoportban 4-4 csapat mérte össze erejét és tudását. Sportszerű és élvezetes meccsek után születtek meg az eredmények. A II. korcsoportban csak 2 csapat küzdött egymással, itt az erőviszonyok egyenlőtlenek voltak ugyan, de a gyerekek nagyon lelkesen játszottak. Mindkét csapat sokat tanult a mérkőzésekből.

Eredmények:

II. kcs.:

1. Mészöly Géza Általános Iskola
  2. Cecei Általános Iskola

III. kcs.:

1. Mészöly Géza Általános Iskola
  2. Cecei Általános Iskola
  3. Sárszentmiklósi Általános Iskola
  4. Petőfi Sándor Gimnázium

Nagy örömünkre ebben a korcsoportban a gólkirály a cecei Kovács-Horváth Marcell lett, a legjobb játékos pedig a szintén cecei Kovács Antal.

IV. kcs.:

1. Petőfi Sándor Gimnázium
  2. Mészöly Géza Általános Iskola
  3. Cecei Általános Iskola
  4. Sárszentmiklósi Általános Iskola

Ebben a korcsoportban a legjobb kapus címet hozták el a ceceiek, Galambos László személyében.

Cecei Általános Iskola pedagógusai