Aktív pihenéssel telő napok - 2019. június 20.

Az cecei iskola munkatársai mindig nagy gondot fordítanak arra, hogy szinte minden pályázati lehetőséget megragadjanak a diákok élményhez juttatásához, minél kisebb anyagi terhet róva a szülőkre.

Évek óta Erzsébet pályázatokkal nyaraltatják a diákokat, minden évben a Határtalanul Program keretében Erdélyi tapasztalatszerzéssel erősítik a külhoni magyarokkal való kapcsolattartást.

Június 4. hetében 63 diák napközis táborozását biztosítják a Cecei Általános Iskolában a Dunaújvárosi Tankerületi Központ EFOP 3.3.5-ös pályázatának keretében. A táborok vezetői:

Nomád, kaland tábor- Sohárné Bali Mária és Komáromi Éva

Művészeti nevelés- Tornócziné Bondor Csilla és Ráczné Pincési Julianna

Közlekedés, KRESZ és egészségre nevelés- Földi Józsefné és Borosné Asbóth Ilona

A diákok reggel 8-tól délután 16 óráig foglalkozásokon vesznek részt, teljes ellátással, szerdán pedig valamennyi csoport külső helyszínre kirándul, hogy az élményeik még sokrétűbbek legyenek. A pályázatnak köszönhetően a 63 diák teljesen ingyen vehet részt a napközis táborokban, ami nagy segítséget nyújt a szülőknek!

Ugyanebben az időben az EFOP 3.9.2- Új humanizmus- humán kapacitás fejlesztése Sárbogárd térségében pályázat keretében erdei táborba utazik 20 felsős nebuló, akik igazán vadregényes környezetben, a Bakonyban, Vinyén vesznek részt 5 napos nyaraláson. A szervező tanárok, Csajtainé Szabó Ágnes és Kaczné Lajtos Judit olyan programot állítottak össze, ami sok-sok kalandot, testmozgást, kirándulást, külső helyszínen történő tapasztalatszerzést nyújt a kalandos kedvű diákoknak.

Reméljük, hogy az iskola majdnem felét érintő hasznos nyári időtöltések sok élményt nyújtanak majd mindenki számára!

Szabóné Várady Katalin, igh.